Охрид

Јавна анкета по АУП за ГП БР. 7.1.96 на дел од КП 10888, дел од КП 10885, 10993/3, 9286/20 И 9286/21 КО Охрид 2, во ДУП УЗ 7 Блок 7.1 Охрид, со намена В1-Образование

Јавна анкета по АУП за ГП БР. 7.1.96 на дел од КП 10888, дел од КП 10885,

Охрид, 10. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Врз основа на член 50 од Законот за локална самоуправа („Сл. Весник на РМ“ бр. 05/02) и член 34 од Статут на општина Охрид („Сл. Гласник на општина

Туризам

Локална Самоуправа

Covid-19

693 нови случаи на Covid-19, 32 новозаболени лица од Охрид

693 нови случаи на Covid-19, 32 новозаболени лица од Охрид

Скопје, 10. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа, направени се 1.480 тестови, при што се регистрирани 693 нови случаи на Covid-19, информираат од Министерството за

Дебрца

Обука за заштита, зачувување и можности за зелени бизниси во Белчишкото блато

Обука за заштита, зачувување и можности за

Дебрца, 3. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Утре во просториите на општина Дебрца ќе сеодржи обука во рамките на проектот „Зачувување на Белчишко

Струга

693 нови случаи на Covid-19, 32 новозаболени лица од Охрид

693 нови случаи на Covid-19, 32 новозаболени

Скопје, 10. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа, направени се 1.480 тестови, при што се регистрирани 693 нови случаи

Хроника

Охриѓанец во домот физички нападнал женски член на семејството

Охрид, 10. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 9-ти август 2022 година, во СВР Охрид е приведен 63-годишниот З.А. од Охрид, кој, во својот дом во Охрид, физички нападнал женски член на

Партии

Образование

Отворени денови на Универзитетот „Св. Апостол Павле“ во Охрид

Утре и задутре отворени денови на Универзитетот „Св. Апостол Павле“ во Охрид

Охрид, 10. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Утре и задутре, Универзитетот за информатички науки и технологии „Св. Апостол Павле“ организира отворени денови, во периодот од 11:00 до 13:00 часот. – Се

Култура

Објавена програмата на годинешното издание на „Струшките вечери на поезијата“

Струга, 9. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Денеска е објавена програмата на годинешното издание на „Струшките вечери на поезијата“, еден од најстарите и најзначајните светски поетски фестивали ќе

Екологија

Продолжува да се намалува водостојот на Охридското Езеро, последнава недела за 5 сантиметри

Продолжува да се намалува водостојот на Охридското Езеро, последнава недела

Охрид, 10. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – И понатаму, продолжува да се намалува нивото на водата во Охридското Езеро. Според денешните мерења на Управата за хидрометеоролошки работи на Република

Здравје

693 нови случаи на Covid-19, 32 новозаболени лица од Охрид

693 нови случаи на Covid-19, 32 новозаболени лица од Охрид

Скопје, 10. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа, направени се 1.480 тестови, при што се регистрирани 693 нови случаи на Covid-19, информираат од Министерството за

Економија

Јавна анкета по АУП за ГП БР. 7.1.96 на дел од КП 10888, дел од КП 10885, 10993/3, 9286/20 И 9286/21 КО Охрид 2, во ДУП УЗ 7 Блок 7.1 Охрид, со намена В1-Образование

Јавна анкета по АУП за ГП БР. 7.1.96 на дел од КП 10888, дел од КП 10885,

Охрид, 10. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Врз основа на член 50 од Законот за локална самоуправа („Сл. Весник на РМ“ бр. 05/02) и член 34 од Статут на општина Охрид („Сл. Гласник на општина